Mořský survival "Tajůplný ostrov" - Chorvatsko

Lokalita - Chorvatsko, Kornatské ostrovy, severní Dalmácie, Istrie

Zákazník: Individuální klienti + tým společnosti Extreme Experience

Běžně využíváme zejména lodě ELAN a BAVARIA od charterových společností

Mořský survival "Tajůplný ostrov" je standardním programem nabízeným společností Extreme Experience v.o.s.. Program je možné přizpůsobit či přesně modelovat dle požadavků klienta. Rozpětí je velice široké. V podstatě se může jednat o cestovatelsko poznávací odpočinkový výlet na plachetnici a nebo třeba o drsný mořský survival. V náročnější variantě budete plnit náročné úkoly, plachtit v noci, spát na opuštěných ostrovech, řídit loď, lovit ryby, slaňovat ze skal do moře a dělat vše co je potřeba k přežití námořníků na otevřeném moři. Možnou variantou je i regata dvou a více lodí s firemní či privátní posádkou. Lokalita, program, psychická a fyzická náročnost atd. je na dohodě a zadání klienta. V každé situaci je potřeba uposlechnout instruktora či kapitána.

Celý mořský survival začal de-facto již v Čechách , kde jsme naložili kompletní posádku a proviant. Po transportu do Chorvatska následovalo nalodění na loď Bavaria 37 v přístavu v Zadaru. Po nalodění a základní instruktáži kapitána Extreme Experince v.o.s. Petra Čížka následovalo plachtění za mírného větru směr Kornatské ostrovy a Šibenik. Samotné plachtění, ovládání lodi atd. je silným zážitkem, který byl umocněn krásnou přírodou v rezervaci Kornatských ostrovů, adrenalinovým programem, a noční procházkou starobylým centrem města Šibenik. V dalších dnech se klienti, kteří již sami zvládli základní ovládání lodi rozhodli plachtit na sever směr ostrov Cres. To znamená přes otevřené moře a non-stop přes noc pro značnou vzdálenost. V průběhu třetího dne značně zesílil vítr a lehce se ochladilo. Teprve nyní jsme si řádně užívali adrenalinového prožitku z nakloněné lodi, mohutných vln a vodní tříště ze zpěněných vln. Plavba byla minimálně jednou za den přerušena v odlehlých zátokách pro potápění či prohlídku ostrůvků. Každý si zkusil i službu u kormidla v noci a navigaci bez optického kontaktu s pevninou. Celkem jsme ujeli za 7 dní 261 námořních mil. Mimo nevšedních zážitků každý okusil i jinou formu cestování než po dvou či čtyřech kolech.....

Tento zářijový kurz zajistil po organizační stránce za Extreme Experience v.o.s. Radim Bzura a jako lodivod a kapitán mimo pevninu Petr Čížek.